Kansızoğlu 'Onların Bizi Sahiplendiği Gibi Bizlerde Onlara Sahip Çıkalım'

Kansızoğlu 'Onların Bizi Sahiplendiği Gibi Bizlerde Onlara Sahip Çıkalım'

Kansızoğlu 'Onların Bizi Sahiplendiği Gibi Bizlerde Onlara Sahip Çıkalım'
10 Mayıs 2021 - 14:18

Anadolu kültür Eğitim Spor Yardimlasma Derneği Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu   Kansızoğlu: "Onların Bizi Sahiplendiği Gibi Bizlerde Onlara Sahip Çıkalım. Bizlerin hiç bir zaman farkına varmadığımız ama bizler için canı pahasına da olsa Türkiye'nin her beldesinde, ilçesinde, merkezlerinde görev yapan memur kardeşlerimiz var. 3 yıl ,5 yıl içinde genellikle görev yerleri değişip yeniden tayinleri çıkıp oradaki vatandaşların kültürüne uymaya çalışan bizlerin sorunlarını çözmek için görev yapan çok değerli memur vatandaşlarımız var. Mevla’m yâr ve yardımcıları olsun.

Ama bir diğer ve en önemli konu ise İl Mülki Amiri Görevi olan Valilerdir. Bütün işin yükü, başarası olumsuz olan her ne varsa bu yük hep Valilerin üzerinde olur. Bir ilin belde ilçe köyü merkezi kasabası her şeyiyle tam sorumlu olan validir ve ekip arkadaşları olarak jandarma emniyet ve kaymakamlardır.
Bizler bunların hiç farkında değiliz! Bir hata görüldüğü anda ve kimsenin bilgisi dahilinde olmadan hemen bu yetkilileri eleştirmeye başlıyoruz. Bu çok yanlış bir şeydir. Bilir misin bunlardaki yükün sorumluluğun ne kadar büyük olduğunu ne kadar zor olduğunu? Ama tabi ki bilinmez! anlaşılamaz çünkü bu yetki onlara verilirken her şeyleri kabullenmişlerdir.
Terör, sel, afet veya ilde herhangi bir sorunla karşılaşınca hiç düşündünüz mü oraya ilk gelenleri? Kapı kapı gezip sizlerden destek istemeyen oy istemeyen vaatlerde bulunmayan tek amacı ilinde hizmet yapmak olan, olay yerine ilk gelen ve gerekli çalışmaları başlatan önlemleri alan Vali, gelir ve kendileri gibide aileleri çocukları her 3 yılda bir il değişir.

Bunların ne kadar zor olduğunu biliyor muyuz? Doğuda her gün meydanlar ilçelere teröre karşı mücadele veren her gün sokaklarda her an bir kör kurşunla öldürüleceğini bildiği halde ekipleriyle beraber canı pahasına görev yapan kişidir bunlar ve bunları eleştirirken öncelik olarak eleştiri veya herhangi bir kişiyi bağlayan sorunlarılar bunlara eleştiri yaparken iyice dikkat edilmesi lazım! Hani derler ya bedavamı görev yapıyor evet oda bizler gibi EKMEĞİ peşinde görev yapıyor.
Ama arada çok büyük bir fark var. Onlar canı pahasına görev yapıyor. Bizler ise mesai dolmadan çalıştığımız yeri terk ediyoruz.

Ama onlar uyurken bile yetki onlarda izinde onlarda yani buda demektir ki bizler eğer rahat bir şekilde evimizde işimizde rahat olabiliyorsak Valilik jandarma Emniyet ve kaymakamlarımız sayesinde. Bu rahatlığı yaşıyoruz Mevla’m bu vesileyle Görevlerinde bulunan başta İl Valilerimize, jandarma, emniyet ve kamu kurumlarında görev yapan memur arkadaşlarımızdan Bizlerin haklarını adaletli bir şekilde daha rahat yasam için savunan savcı, hakim, avukatlarımıza' yaşamamız için mücadele veren tek amaçları sağlıklı uzun ömür yaşamamız için mücadele veren Doktorlarımıza Hemşire Ve Tüm Sağlik Çalışanları'za  Teşekkür Eder Saygilar Sunarim
AKES-DER

YORUMLAR

  • 0 Yorum