Ahlaki değerlerden yoksun insanlarla mücadele etmek zordur
Mustafa ALEMDAROĞLU

Mustafa ALEMDAROĞLU

Ahlaki değerlerden yoksun insanlarla mücadele etmek zordur

14 Haziran 2018 - 02:05

Günümüz Türkiyesi de öyle bir hale geldiki hayat buya   dürüstlük suç oldu insanlar menfaatleri çıkarları doğrultusunda hareket ederken yaptıkları işlerde hep bir alangir dalavereye meyilli oldular peki bunun sorumlusu kim? bizim hayata bakış açimizmi yoksa hep kendi etrafımızda dönüp dururken liyakat sahibi olmayan kişilere iş vermemiz menfaatlerimize uygun olan yaptığımız hataları görmezden gelen ve geçmişte bize hep darbe vuran insanları etrafımızda tutmamız mi hata nerede.
Ne zaman biz adeletten ayrı kaldık ozaman herşeyin rengi değişti İslami düsturla hareket etmediğimiz zaman herşey menfaat oldu ayeti kerime de belirtildiği gibi
Her kim zerre kadar iyilik yapmışsa, onun mükâfatını görecek. Ve her kim de zerre kadar kötülük yapmışsa, onun cezasını görecektir.”(Zilzal, 99/7-8).

- Buradaki ilk  ayette, söz konusu olan “iyilik” olarak tercüme ettiğimiz “hayır” kelimesi, bu ayetin müminlere baktığına işaret etmektedir. Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işlere “hayırlı/iyi işler” denilmez. Çünkü, onların -küfürle paslandığı için- bütün işleri değersizdir.  Allah katında İmanın bulunmadığı yerde hiçbir iş güzel değildir yukarıdaki ayette ve tefsirinde herşey ortada
Elde edeceğimiz  basit bir makam, mevki , çıkar için yıllarca biriktirdiğimiz ahlaki değerleri ve erdemleri bir çırpıda harcayabilecek duruma geldik .
İslam’ı  Müslümanlığı onun değerlerini kaybetmekle ilgili herhangi bir kaygımız yok; daha çok, 
Çıkarlarımızı kaybetmekle ilgili kaygılarımız var.....
 artık varın ona göre hayatınızı şekillendirin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar