ŞİFAYI KAPTIN
Hamide Kurubal

Hamide Kurubal

ŞİFAYI KAPTIN

23 Ocak 2019 - 13:20

Havalar malumumuz… İnişli çıkışlı. Doğal olarak hasta olacağız beklentileri yaygın..Aslında duaları desek daha doğru olur. En çok olması endişeyle beklenen hastalık şu dönemde griptir.

Oysa ki grip bir hastalık değil, şifadır. Evet şifadır.

Grip tüm vücudun kendini temizlemesi için kontrollü çalışmasıdır. Kalp ve beyin risk altında olduğu durumlarda onları korumak için bize hizmet eder.Sahip olduğumuz enerjiyi içeri çekerek beden temizliği yapar.

Örneğin; grip olunca iştahımız kesilir. Üç günlük oruçlar ve daha uzun süreli açlık durumlarıyla günümüzde pek çok hastalığın tedavi olduğu yönünde vakalar mevcuttur. Bu açlıklar da insanın kök hücreleri aktif olur.

Biz de daha sağlıklı olsun diye (!)kişileri yemeye zorlarız. Sakın ha, demeden geçemeyeceğim , neden mi?

 

İştahımızın kesilmesiyle sindirim organlarındaki kireçlenme, iltihaplanma, iç zar ve kaslardaki (ağız, mide vs.) bakım ve onarım sağlanır. 

Ve yine gripte aşırı terleme, halsizlik olur. Verdiği bu halsizlik çok iyi bir haldir. Vücudun harcamaya ayırdığı enerjiyi toksin yakımına yönlendirir. Ve işte terleme..

Ayrıca öksürük, akıntı, balgam yaparak beyne kadar oluşan bir temizlik yapar. Yani bir de nezle, burun akıntısı varsa bu daha da muhteşem ..Tüm üst solunum organları bakım görmüş olur. Akciğerlerimiz de ak pak olur.

Gripte dikkat ederseniz bir de bağırsaklar bozulur. Yine bu da bir temizleme ve onarım çalışmasıdır. Beynimizden aşağı doğru inen tüm toksinleri boşaltım yoluyla atar. Herkese nasip olmayan grip şifadır. O yüzden olsa gerek eskiden grip olunca “şifayı kaptın” denirdi. Bütün bunları bilince Rabbin hangi nimeti yalanlanabilir ki? 

 Grip aşıları ise hastalık yapıcıdır. Araştırma sonuçlarına göre grip kesici ilaçlar içeride tümörleşme yapıyor.! 

Şifaya yönelik pek çok doğal yöntemimiz var..

  • Bol su tüketimi, bu en önemlisidir.
  • Topuklarınızı limonla ovun.
  • Meyve yiyin, bolca çiğneyin ki özsuyu çıksın. Az meyveyle daha iyi sonuç almak bu şekilde mümkün olur. 
  • Taze sıkılmış meyve suyu için. Taze sıkılmış meyve suyunu elde bekleterek içmekte tazeliğini bozar. 
  • Limon suyu, taze zencefil suyu icin.
  • Stresten yoğunluktan kaçının. Bunun bir yolu, hayatta her şeyi kontrol edemeyeceğinizi anlamaktır. Gereksiz isteklerden vazgeçmekte bir diğeridir. Bırakın herkes ne hali varsa görsün. İnanın siz olmasanız da dünya döner. Kendi olmadan işlerin yürümeyeceğini sanan kimselerle doludur mezarlıklar.
  • Oruçlu olun.
  • Bolca çiğ sarımsak yutup terlemeye çalışın. Hangi sarımsaktan bahsettiğimi mi anladınız umarım. Taş köprünün sarımsağından bahsediyorum.                 Bir de grip bulaşır diye kişiler kucaklaşmaz. Bu yalan yayılmıştır. Ve artık gerçek olarak kabul görür. Tabii ki gerçek değildir. Bu neden söylenir, çünkü sevgi ve muhabbette şifa vardır. Şifa gelirse insanlar hasta olmaz.  Olmazsa ilaç sektörü ne yapsın!

Oysaki grip mikrobu bir ortama girince 48 saat yaşar. Dolayısıyla hasta gitse bile siz o mikroba muhatapsınız. Ben yıllardır gripli insanlara sarılırım. Kapısı penceresi kapalı olan yani bağışıklık sistemi kuvvetli olan birine grip ancak toslayabilir ama içeri giremez. Kendi teorim odur ki “grip bulaşıcı değildir”. Hasta yapan, bağışıklık sistemimizin zayıf oluşu ve “ay bana da geçecek, aman geçmesin…” korkusudur. Bu bir fikir değil yıllardır test edip aldığım sonuçtur.

Geçenlerde bir danışanımla telefonda konuşuyorduk. Sesi boğuk gelince “iyi misin” diye sordum. Sanırım grip oluyorum deyince bizim jargonla “iptal, iptal, iptal” de dedim, dedi ve ona uzaktan uygulama yaptım. Önce medidatif bir hale getirip ardından hayali olarak gıda takviyesi hazırlayıp ona suyla beraber içirdim. Sabah aynısını bir de kendisinin yapmasını söyledim.  Ve ne oldu dersiniz? Ertesi gün görüştüğümüzde oldukça sağlıklı ve sesi de düzgündü.

Olay misal aleminin madde alemiyle teması olayıdır. İnce detayları olsa da bu şekilde uyguladığınızda rahatlıkla sonuç alırsınız.

Sizde deneyebilirsiniz. Bunun için bir baş ağrınızda, hayali olarak ağrı kesiciyi alıp bir bardak suyla içtiğinizi tasavvur edin. Sır “hiç şüphe duymamakta!!” çünkü gerçekten onu içmişsinizdir. Bu misal aleminde gerçekleşir.

Ayna nöronları duydunuz mu bilmem. Ama araştırın derim. Çok işinize yarayacaktır. Karşınız da biri yediği ekşi bir şeyden suratını da ekşiterek bahsettiğinde sizin de ağzınız sulanmaya başlar. Oysa bir şey yemediniz, içmediniz! Misal işte!

Ayna nöronlar bir şey üzerine yoğunlaştığında onun frekansına girerek o bilgiyi misal aleminden, madde alemine indirir. Allah’ ın izniyle….

Bunu daha ileri seviyede Hz. Meryem örneğiyle açıklarız;

Hz. Meryem’ in bakımıyla Hz. Zekeriya görevlendirilmiştir. Hz. Zekeriya onun bulunduğu bölmeye her girişinde yanında bir yiyecek bulurdu. “Meryem! Bu sana nereden geldi?” derdi. O da “Bu Allah katındandır.” Diye cevap verirdi. 

Peygamberimizin de (sav)elini havaya uzatıp bazı yiyecekleri oradan alıp ikram ettiği rivayetlerde vardır. (Cennetten)

Yine Allah dostlarının misal aleminden ruhsal yoğunlaşma ve iman ile bizlere göre doğaüstü güç gibi gözükse de onlar için olağan olarak yazın kış meyvesi, kışın yaz meyvesi ikramları mevcuttur. Bu yetileri geliştirirsek bizim için de mümkündür.

Ayna nöronların vazifesi karşısındaki kişinin halini alıp size yansıtıp o frekansa sokmaktır. O yüzden siz tokken iştahlı birinin yanında oturmayın. O yerken sizin enzimler devreye gire, ağzınız sulanır. Tok olsanız bile canınız çekiverir. Oysa bunlar ihtiyaç değildir, aman dikkat! Kilo almak istemeyenlere…

Geçen yazımız da tayy-i mekân demiştik ya… çok sevdiğiniz birinin yanına gitmek istiyorsunuz ama, vizeler, pasaportlar pek çok işlem var. 

Hayal edin misalen oradasınız.

Sır “Şüphe duymamakta”!

 

NOT: Elhamdülillah şu an ben gribim.. Bu bana inanılmaz bir temizlik sağladı. Sağlık ve afiyeti mi artırdı belki ömrüme ömür katıldı.  Dört gündür evde ki hiç kimseye grip bulaşmadı. Oysa ki ben her odada geziyorum. Her birine temasım mutlaka oluyor. Yani şunu tekrar belirteyim grip bulaşıcı değildir. Hiçbir mikrop gelip size girmez, siz onu içeri alırsınız. Ben bile bir buçuk yılda ancak alabildim. Güzel bir tatil oldu. Şükürler olsun Allahım..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar