Yok Arkadaş, Olmaz Böyle ! İnanın Kanıma Dokunuyor.
Erdoğan Yılmaz

Erdoğan Yılmaz

Yok Arkadaş, Olmaz Böyle ! İnanın Kanıma Dokunuyor.

29 Aralık 2017 - 14:26

Şu devşirme olayı ve yabancı sporcuların takımlarımızı, istila etmelerini bir türlü kabullenemiyorum.

Spor yöneticilerinin ve federasyonların asli görevleri devşirme veya yabancı  sporcuyu getirip günü kurtarmak mıdır? Yoksa ülkemizdeki  yetenekli  gençlerimizi bulup, onları sistemli bir şekilde yetiştirip, başarıya ulaştırmak mıdır?

Çoğunluğu Afrika'dan olmak üzere, yabancı ülkelerden sporcu ithal ederek, milli formamızı giydirmek sporumuza ne katkı sağlıyor?

Avrupa Atletizm Şampiyonasında  4 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya kazandık. Bunlardan sadece ikisi kendi evlatlarımızdan. Emel Dereli ve Özlem Kaya.  Oldu mu  şimdi !  Bizim bu durumumuz Almanya da alay konusu oldu. Alman Federasyon Başkanı," Türkler madalyaları parayla satın alıyor" demiş!  Bu durumu en kısa zamanda Atletizm Federasyonları birliğine rapor edip önlem almalarını isteyeceklermiş.

Yapmayın Beyler!

Bizim ülkemizde ortalama 80 milyon insan yaşıyor. Üstelik biz, bir Akdeniz ülkesiyiz.  Yani sıcakkanlı, hareketli ve spora çok yatkın bir topluma sahibiz. Türk gençlerimize imkanlar tanındığı zaman, nasıl harikalar yaratabileceklerini hepimiz biliyoruz.

Biliyorsunuz geçen yıl Fenerbahçe basketbol da, Avrupa Şampiyonu oldu.Kadrosuna bakıyoruz,tamamına yakına yabancı. Sadece 1-2 Türk Sporcu var. Onlarda ya çok kısa süre alıyorlar, ya da hiç...

Türk Basketbolu gelişmiş veya gelişmemiş, yabancı hocanın umurunda mı? Kendilerini kurtarmak için tercihlerini yabancı oyunculardan yana kullanıyor.  Liglerde oynayan basketbol takımlarımız kolayı tercih ederek, buldukları  sponsorlarla en iyi yabancıları toplayıp başarılı olmaya çalışıyorlar.

Bu mudur spor anlayışınız?

Bu mudur yöneticilik?

Bu mudur bizim hak ettiğimiz.

Kandırılıyoruz resmen!

Peki ya, futbolumuza ne diyeceksiniz? Formalar  bizim, içindekiler yabancı.

Neymiş efendim... Kaliteli  yabancı oyuncular, ülkemizin Futbol kalitesini de yükselt içekmiş.

Çok biliyorsunuz!

Yabancı kontenjanı ile ilgili sayın Futbol  Federasyonu Başkanı açıklama yapıyor. Biz geldiğimizde 11 olan yabancı kontenjanını  8'e indirdik. Kulüplerden gelen istek üzerine tekrar kontenjanı arttırdık.

Buyurun bakalım! Sayın başkan, siz sadece Kulüplerin başkanımız mısınız? Yoksa asli göreviniz, Türk Futbolunu geliştirmek midir?

İzlediğiniz hatalı politikalar sayesinde, Milli takımımızın durumu ortada. Bu ay FİFA sıralamasında 42.'liğe düştük. Özel maçlar için seçtiğiniz takımlar, sizin başarı çizginizi göstermektedir. Üçüncü torbadan seçtiğiniz takımlar karşı dahi, galip gelemiyoruz.

Bakın aklıma ne geldi ! Gelin bu işi kökünden çözelim. Yöneticilerimizi de yabancılardan seçelim! Siz bizden,biz de sizlerden kurtulmuş olalım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar